Najdete nás na

Libercem se prohnala mrazivá 360tka

2017 winter liberec 03 thumpV sobotu byl v Liberci k vidění zvláštní úkaz. Ve ski areálu Vesec jste kromě běžkařů ve stopě mohli potkat desítky běžících lidí, provádějících prapodivné cviky. Někteří z nich byli spoře oděni jen v tričku s krátkým rukávem, jiní obalení ve vrstvách funkčního oblečení, na nohou pouze tenisky. Všichni měli jedno společné, běželi jediný zimní závod letošní sezony 360tku WINTER!

Přes nepřízeň počasí, silný vítr a teploty lehce pod nulou, se na start postavilo přes padesát odvážlivců. Závodníci se dobrovolně rozhodli vylézt z vyhřátých postelí a překonat sami sebe v mrazivých podmínkách. Startovalo se v 11 hodin a běžce čekala 3 kola po 2 kilometrech. Po prvním kole byli závodníci zahřátí na správnou teplotu, někteří se již ocitli na pokraji svých sil.

2017 winter liberec 05 thump2017 winter liberec 06 thump2017 winter liberec 01 thump2017 winter liberec 02 thump

V nejlepším čase dokončil Jakub Podzimek, běžecká vycházející hvězda, se zkušeným závodníkem Martinem Koprem Kopřivou v patách. Z dámského osazení jako první cílovou rovinkou proběhla Verunka Krásná z Jabloneckých Růžovek.

Novinkou závodu byly týmy, které mohli závodníci tvořit a bojovat tak o stupně vítězů i v této kategorii. Zvítězil tým Elite Runners, jehož osazení tvoří medailový Kuba Podzimek, Eliška Chmelařová a Barča Titěrová, členka Liberecké Seberevolty.

Jakmile závod dokončili poslední běžci z kategorie dospělých, přišli na řadu ti nejmenší. Závod 360tka Winter Kids absolvovalo několik dětských hrdinů, všichni s obrovským nasazením. Stejně jako dospělí, v cíli junioři obdrželi originální medaili ve tvaru vločky.

2017 winter liberec 03 thump2017 winter liberec 04 thump

Kromě klasické medaile závodníci získali jeden dílek do skládačky TRINITAS. Další dílky mohou získat na závodech 360tka CHALLENGE a 360tka TOUR, které se budou konat v letošní sezoně po celé ČR. Nejbližší z nich je jarní 360tka CHALLNEGE, která startuje 22. Dubna v Riegrových sadech v Praze.

Tím je sezona 360°Challenge zahájena! A první dílky do TRINITAS rozdány!