Najdete nás na       

360° CHALLENGE - REPORTÁŽ

V sobotu 11. 4. 2015 se v Riegrových sadech, pod záštitou starostky městské části Prahy 2 Jany Černochové, uskutečnil první ročník běžeckého závodu s překážkami s vlastní vahou těla. Počasí bylo doslova jako na objednávku, takže od slunečného rána se závodníci měli na co těšit. 6 km běžce pekelně potrápilo. Nikdo nečekal takovou dřinu.

6 km dlouhá trať byla rozdělena celkem do 3 kol, kde se vždy zdolávaly 4 stanoviště po dvou cvicích. Nejvíce účastníky potrápily kačáci do kopce a slibovaní humusáci, kterými se závod proslavil. Na programu dne byly celkem dva starty - dospělí a děti. Absolutní vítěz celého závodu Jiří Vacík pokořil trať s nejrychlejším časem 42:06 se slovy: ”Tak náročné jsem to opravdu nečekal.” Ani ženy se nenechaly zahambit a zlatá Kateřina Baleková doskákala do cíle s časem  52:36. Každý závodník, který závod dokončil, obdržel originální dřevěnou medaili z dílny Spaltoland od Tomáše Spálenského.

Pro diváky byla připravena řada exhibic a doprovodný program. Bylo možné zhlédnout exhibici boxerského klubu Palaestra pod vedením Jana Baloga, kde společně se svými svěřenci představil základní údery, nácviky akcí a blíže představil box a jeho pozadí. Po celý den byly k dispozici koleběžky od Fitkoloběh.  Na samotný konec celého dne měli diváci možnost vyburcovat borce ze Streetworkout Kladno na konstrukcích RVL13 a vidět tak nevšední show na hrazdách.

Po celý den závodu probíhala i charitativní výzva na podporu malého Míši z Chrudimi, do které se mohl zapojit každý účastník a návštěvník závodu. Za poplatek 20 Kč překonávali účastníci stanoviště, kde po dobu 1 minuty měli udělat co největší počet opakování daných cviků - na stanovišti ARMY RUN to bylo obracení pneumatik a u SVVATu se bojovalo o co největší počet swingů s kettlebellem. Vítěz si tak zajistil večeři v Klubu cestovatelů nebo start na závodu ARMY RUN.

Celá akce byla završena večer v pražském klubu Dejavu, kde závodníci zabojovali, tentokrát společně proti osudu na Noci na pomoc. Na charitativním večeru probíhala kromě tomboly i dražba Míšova trička s věnováním, kde se společnými silami vybralo celkem 26 614 Kč, které poputují na Míšův léčebný pobyt.

praha jaro 2015 blog 1 praha jaro 2015 blog 2 praha jaro 2015 blog 3
praha jaro 2015 blog 4 praha jaro 2015 blog 5

Mediální partneři

 
Ronnie cz  transparent MuscleAndFitness transparent   gym radio  aktin  happyfeedcz2
 
 

Ostatní

 
Logo v4final   remastered onwhite jedenMesicBezce hygiena kurucovat logo Praha2 JanKares logo SVVAT Dejavu logo nessi sport logo statera spal to FITNESS CAKE LOGO sede hit fitness logo armyrun   Logo1 stredni logo andel prus apartmanyRezac  WorkCR SYS13onwhite zastita logo fitkoloběh  FitPraha  milujukokos  CP logo  ua store logo  armyrun   Logo1 stredni