Najdete nás na       

Terezka Knappova - dvouletá holčička s jiskrou

Osud nebývá nakloněný všem stejně a boužel tomu tak bylo i u Terezky. Terezka při porodu málem zemřela, ale přes výhledy, které jsou z toho nejčernějšího scénáře Terezka bojuje a dělá rodičům velikou radost. Po několika hodinách, kdy nechali porod běžet, šla ven císařským řezem a doktoři byli v šoku, v jakém stavu ji vyndali. Byla téměř vykrvácená a nedýchala.

terezka knapkova Terezka Axon II thumpterezka knapkova Rodinna dovolena u Dunaje thump

Terezce lékaři diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu a mikrocefalii. Skoro ve dvou letech má hlavu velkou jako 7mi měsíční miminko a tomu odpovídá víceméně i její vývoj. Konečně se naučila otáčet na obě strany ze zad na břicho, vydrží docela dlouho sedět a nejraději stojí. Sama si ale nesedne a už vůbec se nepostaví, neleze a ani se neplazí. Co ale všechny moc těší a žene kupředu je její smích, krásný pohled a oblíbené „tatatata“.

Terezkou pravidelně navštěvuje různá cvičení, jezdí na koníky, chodí na plavání, kraniosakrální osteopatii, logopedii, ergoterapii, homeopatii, dvakrát ročně jezdí do lázní, v mezičase do Arpidy v Českých Budějovicích a i do Dětského centra ve Znojmě, které si hodně oblíbili. Nyní s maminkou a tatínkem do programu zařadili i cvičení na Neurorehabilitační klinice Axon a konečně mohou říct, že jsem spokojená s jejich programem. “Je to mozaika věcí, která je sice časově a finančně náročná, ale každá část má svůj význam a dohromady fungují. Na Terezce je to totiž vidět, že pokaždé dělá pokroky.”

terezka knapkova Terezka BabyKosmik I thumpterezka knapkova Rodinna dovolena thump

I když se rodině podařilo získat nějaké finanční prostředky na cvičení, stále je velká část hrazení na rodině, nehledě na to, že cvičení je potřeba neustále opakovat, měsíčně se dostávají do mínusu a přebytek hradí z rodinných rezerv. Manžel se snažil najít lépe placenou práci, ale vždy se vrátil rád tam, kde je. Neustále se hledají cesty, jak zaplatit rehabilitace.O které rodina ví, že to je ta nejlepší investice.

Když byl Terezce 1 rok, paní neuroložka prohlásila, že si na začátku myslela, že Terezka bude spastické vozíčkové dítě a že ji pokaždé na kontrole mile překvapí. Primářka Zipserová z Axonu zase tvrdí, že na Terezce je práce jako na kostele, ale že má potenciál fungovat normálně jenom s nějakým menším omezením. To jsou věci, které všechny v okolí Terezky ženou kupředu. Naštěstí všichni v okolí vidí i na Terezce, že její plán rozhodně není být spastické vozíčkové dítě.

terezka knapkova Terezka BabyKosmik II thumpterezka knapkova Terez pasovka kveten 2017 thump

V tuto chvíli je nejdůležitější získat finance na další rehabilitační pobyt na klinice Axon a s tím je spojená i naše prosba směřovaná vám. Budeme moc rádi, když bude i v našich silách Terezce pomoci, aby mohla dál pokračovat a cvičit, cvičit a cvičit.. a jednou se postavit na vlastní nohy.

Pojďme zabojovat proti osudu společně a postavit se mu čelem! Možnost máš na 360tce 19. 5. v Chrudimi a 13. 4. v Praze, kde část startovného putuje na Terezčinu léčbu. Na místě bude i speciální kasička, kam může vhodit každý a podpořit tak sbírku, abychom vybrali co nejvíce.

Na programu je 22.6.2019 i běh - 10 km a 3,5 km dlouhý okruh, který je věnovaný pro Terezku, ale o tom už brzy více.