Najdete nás na

360tka mi změnila život

blog Karal jeho prvni winter360tka přináší různé příběhy. Od nejmenších sportovců, přes zkušené profíky dává zabrat všem. Bojujete s vlastní vahou, vlastním tělem a především s vlastní myslí. Zaujal nás příběh Karla, který se dostal do situace, kdy potřeboval udělat zásadní změnu ve svém životě. A právě závod 360tka byl součástí jeho proměny.

Jak jste se dozvěděl o 360tce a proč jste vůbec se závoděním začal?

K závodění na 360tce jsem se dostal trochu ze zvědavosti a trochu i velikou náhodou. Dostal jsem nejlepší nabídku práce, ve které je fyzická kondice na prvním místě. Nutností bylo shodit pár kilo, tak jsem usoudil, že běh je dobrý nápad pro rozhýbání celého těla. Začal jsem běhat v prosinci 2015. Koukal jsem na rady a zkušenosti jiných lidí především na internetu, kde jsem narazil i na závod 360tka Challenge. Původně jsem si dal velký cíl doběhnout půlmaratón, ale to ještě nepadlo. Koukal jsem tedy na různé závody a 6 km, které se běhají na 360tce mi přišlo na první závod jako lehký úkol. Jen jsem nedomyslel to, že jsou u toho i cviky a to mě hezky vytrestalo.

blog karel   rozcvickaZačal jste zimním závodem, to nebyl zrovna lehký start?

Ano, jako první byla 360ka WINTER 13.2.2016. Bylo mi hodně těžko, když jsem tam přišel. Nikoho jsem neznal a nevěděl jsem, jak to na závodech chodí, ale lidi tam byli fajn a v přátelském kolektivu mi bylo příjemně. Pořád jsem si říkal, že to zvládnu, že mám naběháno, ale opak byl tvrdou pravdou. Po prvním kole jsem usoudil, že je to mazec, ale určitě to dám, neodjedu jako poražený. Proto jsem přeci přišel. Druhé kolo bylo s velkým přemáháním zvládnuto taky, ale to třetí už jsem se belhal a byl to pro mne vnitřní boj. Chtěl jsem být alespoň předposlední, ale s obrovským zpožděním a celkovým časem přes 1h20min jsem dokulhal do cíle suverénně jako poslední. Kvůli mně odložili i start dětského závodu. Strašně moc se mi líbilo, že jsem to dokončil, ale věděl jsem, že do dalšího závodu musím ještě hodně zamakat.

Jaké byly první pocity po závodě? Většina závodníku si říká “nikdy více“, ale sotva dojede domů, už přemýšlí nad další medailí.

Asi 4 dny jsem měl ještě svalovou horečku, ale byl to skvělý pocit. Nadšení mi vydrželo a běh mě bavil ještě víc než dřív. Jako druhý závod jsem dal 360tku v Riegrových sadech v Praze v dubnu 2016. A ejhle, už jsem nebyl poslední. Za účast ve dvou závodech jsem si vybojoval placku s heslem ,,Ty jsi to dal!“.

blog Karel   Winter   Liberecblog Karel Chrudim zabaci

Rok 2017 je skoro za námi. Jaký pro vás byl sportovně a co plánujete dále?

Rok 2017 jsem začal sezónu opět závodem WINTER v Liberci. Následovaly další dva závody, klasický Challenge v Praze v Riegerových sadech a 360tkaTour v Chrudimi. Díky jejich dokončení jsem získal TRINITAS medaili za tři dokončené závody v sezóně. Díky závodům 360tky mě běh stále baví a už se těším na další sezónu a nálož cviků. Moc děkuji za zážitky z 360tky, jste super.

Inspiroval tě příběh Karla? Přijď se sám přesvědčit o efektu 360tky. Zažij ten pocit v cíli, kdy s posledním dechem doběhneš, padneš na kolena a usměvavá hosteska ti pověsí na krk zaslouženou medaili.

Nejbližší závod 360tky se chystá 3. února 2018 v Liberci, ve sportovním areálu Vesec.