Najdete nás na       

Honzíkova cesta jinak než ji všichni známe

360tka myslí na všestrannost, ale ne vždy prověřujeme jen toho sportovního ducha. Letos v jsme se v rámci závodu v Lázních Kynžvart rozhodli pomoci malému Honzíkovi. Bojovníkovi, který má snad naše heslo Ty na to máš vyryté na tváři! Zapoj se i Ty!

Honzík je 7letý usměvavý a zvídavý chlapeček, který neměl lehký start do života. Narodil se jako extrémní nedonošenec již v 6. měsíci těhotenství. Prognózy byly vzhledem k nízké porodní váze, nedozrálým plicím a krvácení do mozku velmi špatné. Honzík měl být v budoucnu úplně ležící, neměl mluvit, natož myslet… S tím se ale jeho maminka nechtěla smířit. Od začátku s Honzíkem poctivě cvičí, jezdí do lázní, učí ho samostatnosti, chodí na hipoterapii a je to MÁMA s velkým “M”. Honzík sice dodnes sám nechodí a má implantovaný shunt, který mu umožňuje normálně fungovat, je vývojově malinko opožděný, ale i přes všechna svá zdravotní trápení žije díky své milující rodině plnohodnotný život. V září nastupuje do ZŠ, je velmi komunikativní, společenský a rád dělá věci jako ostatní děti. A co víc? Hlavně se stále posouvá kupředu :-)

honzik 01 honzik 02honzik 03

V rodině nikdo nezahálí a proč právě Honzíkova rodina a jeho příběh? Bohužel není v našich silách pomoci všem, ale loni si Kynžvart zažádal o vlastní 360tku a posunul závod dál něž se zdálo. Letos mi suneme všestrannost do dalších dimenzí. Pomáháme rodinám, které se závodu aktivně účastní. Stejně tak jako bojovnice na trati - Honzíkova maminka.

Jak to celé funguje?

Z každého zaregisrovaného dítěte poputuje 20 Kč na Honzíkovu léčbu. Přispět můžeš i Ty na závodě, kde bude speciálně vyrobená kasička nebo koupí lístku (tomboly). Na konci společně vyhlásíme výherce tomboly a předáme vybranou částku rodině.

Nebuďme lhostejní a ukažme, že i my na to máme! Zabojujme proti osudu společně!