Najdete nás na

Krásná maminka na trati

krasna blog 01 thumpVerču Krásnou, trenérku jabloneckých „růžovek“ všichni známe. Její výkony v Čechách i zahraničí na překážkových závodech jsou vynikající. Po kom ta holka je? Vyzpovídali jsme paní Kateřinu Krásnou, závodící maminku.

Prosím zkuste se nám lehce představit. Kolik je Vám let, jaký máte vztah ke sportu? Sportujete dlouhodobě, celý život?

Jmenuji se Kateřina Krásná, letos mi bude 51 let. Mám dvě dospělé dcery, které mě neustále inspirují. Mladší Adéla byla mistryní Evropy ve Step-Aerobicu. Starší Verča začala se sportem trochu déle, ale svým nasazením a optimismem mě naprosto dostala.
Sama jsem nikdy vrcholově nesportovala. Jezdila jsem na kole, plavala, hazardovala s in-line bruslemi, chodila do fitka na power yogu. Později, když obě dcery začaly trénovat Flowin, chodila jsem poctivě na tréninky. Verča později začala trénovat TRX, Antigravity Yogu, Insanity, vše jsem zkoušela.

Kdy jste se závoděním začala a co Vás k tomu přivedlo? Napadlo Vás, že byste se mohla někdy účastnit podobných závodů?

Když jsem slyšela, že jde Verča na závody Spartan Race, byla jsem v šoku, že něco takového dělají ženy. Po první účasti na závodech, jen jako pozorovatel, jsem byla naprosto nadšená! Ta atmosféra, fajn lidi, moje špinavá a vyčerpaná dcera celá od bláta (dříve modelka) a já naprosto hrdá matka, která byla v šoku, co její dcera dokáže. Tam jsem si poprvé řekla, že to musím zkusit, že je to úžasný. Dřív by mě nic takového nenapadlo.

Jaký byl Váš první závod, jak jste se cítila? A kolik závodů už máte za sebou?

Mé první závody byly v Praze. Veru, Roman a Petra (členové růžovek) se mnou celý závod běželi a ve všem mi pomohli. Absolvovala jsem tam 210 angličáků! V cíli jsem byla šťastná. Dala jsem TO a Veru byla se mnou! Nádherná atmosféra, my špinaví, zmrzlí i zpocení, ale pocity krásné. Potom jsem ještě absolvovala závod v Košicích. Veru a Roman si odběhli svůj závod a pak běželi ještě jednou se mnou. Opět paráda! Teď jsem si zkusila zimního Spartana na Dolní Moravě, zase úplně jiný závod. Mráz, vylézt sjezdovku, rozhlednu, pak zase zpět v hlubokém sněhu naopak pořád z kopce. Krása. Doběhla jsem v doprovodu Radka, Lucky a Jardy a Verča mě vítala nedaleko cíle se svým úspěchem na 2.místě. To mě nakoplo a byla jsem v cíli. A hurá, vytoužená medaile na krku.

Pak následovala 360 Challenge. Byla jsem ráda, že se nemusím drápat na zdi, ale kačenky do kopce mi daly nejvíce zabrat. Před cílem u humusáků mě Veru s přítelem vyhecovali. Odskákali i s Radkem se mnou poslední žabáky a cíl, kde čekala i druhá dcera s manželem. Podpora od nich na trati byla k nezaplacení.

krasna blog 02 thumpkrasna blog 03 thumpkrasna blog 04 thump

Napadlo Vás někdy závod vzdát?

Že bych nějaký závod nedokončila mě ani nenapadlo, byť to bylo někdy hodně těžké a bolelo to. Zkuste si dát každých pár metrů 30 angličáků nebo třikrát do kopce kačenky a rozběhnout se. (smích)

Nech se inspirovat paní Kateřinou a přihlas se na příští 360tku CHALLENGE v Praze, která startuje 22.dubna v 9.00. Dokaž si, že i TY na to máš.